Do kogo kierujemy szkolenie  Pełnomocnik IATF 16949?


Szkolenie kierujemy do osób, które pracują w firmach  planujących wdrożyć system IATF 16949 oraz dla osób, które chcą zdobyć nowe kompetencje i zostać Pełnomocnikami Systemu IATF 16949,  jak również dla  wszystkich osób zainteresowanych tematyką szkolenia.

Pełnomocnik Systemu IATF 16949  - tematyka szkolenia

Program szkolenia:


 • wprowadzenie do standardu  IATF 16949,
 • rola Pełnomocnika Systemu Jakości IATF 16949,
 • kontekst organizacji,
 • zarządzanie procesowe, karty procesów oraz metody monitorowania,
 • określenie ryzyk i szans w systemie,
 • wymagania Klienta, wymagania prawne,
 • zaawansowane planowanie jakości -APQP,
 • zatwierdzanie wyrobów przez Klienta-PPAP,
 • analiza systemów pomiarowych – MSA,
 • statystyczne sterowanie procesem – SPC
 • zapobieganie błędom – FMEA,
 • przeprowadzanie audytów w Systemie IATF 16949,
 • ocena przyczyn niezgodności i definiowanie działań doskonalących,
 • doskonalenie Systemu IATF 16949 -działania korygujące i zapobiegawcze.

Pełnomocnik Systemu IATF 16949  - tematyka szkolenia.

Pełnomocnik Systemu IATF 16949  - tematyka szkolenia.


 

Praca w firmie motoryzacyjnej, ze względu na wymagania producentów aut, to bardzo odpowiedzialne i wymagające zadanie.

Na początku szkolenia zapoznamy się z wymaganiami normy, ze szczególnym naciskiem na rolę, jaką powinien pełnić w systemie Pełnomocnik. Jeżeli pracowaliście w firmie, w której działał system zarządzania jakością, to nie obce będzie Wam podejście procesowe, które ma również zastosowanie w systemie IATF 16949, ale podejmiemy ten temat na szkoleniu.

Na szkoleniu zajmiemy się również procesami pod kątem oceny ryzyk i szans.

Bardzo ważna sprawą, ze względu na ochronę prototypów w systemie IATF, jest postępowanie zgodne  z wymaganiami Klienta, dlatego tym tematem zajmiemy się szerzej analizując możliwe konsekwencje jakie mogą wyniknąć z niespełnienia wymagań Klienta

Pełnomocnik w systemie IATF 16949 spotyka się w codziennej pracy z zadaniami do wykonania, które wymagają od niego znajomości planowania jakości /APQP/, analizy systemów pomiarowych /MSA/, statystycznego sterowania procesem /SPC/, procesem zatwierdzania części do produkcji seryjnej /PPAP/ czy też analizą rodzajów i skutków możliwych błędów /FMEA/. Zadania te wymagają zaangażowania pracowników w ich realizację, ale od Pełnomocnika wymaga się nadzoru merytorycznego nad prawidłowym wykonaniem czynności związanych z monitorowaniem procesu produkcyjnego. Zagadnienia te są bardzo trudne i zdajemy sobie sprawę, że jedno szkolenie z tego zakresu nie wystarczy, tego przygotowaliśmy dla Was szkolenie z zakresu monitorowania produkcji, jednakże na szkoleniu na Pełnomocnika IATF otrzymasz wiedzę jak i kiedy stosować poszczególne wskaźniki.

Końcowy etap szkolenia będzie związany z tematyką przeprowadzania audytów w Systemie IATF a co  z tym związane z oceną przyczyn niezgodności i definiowania działań doskonalących System – jak przeprowadzić działania korygujące i zapobiegawcze?

Praktyczna wiedza w szkoleniach

Praktyczna wiedza w szkoleniach


 

Nasi trenerzy przekażą Wam wiedzę, którą zdobyli w trakcie wieloletniej pracy w systemie IATF. Są to w większości osoby, które zarządzały grupą osób monitorujących system IATF, ISO 9001, ISO 27001 oraz 14001. Te systemy najczęściej koegzystują z Systemem IATF 16949. Są to osoby o dużej wiedzy praktycznej z zakresu zarządzania systemami ze szczególnym naciskiem na System IATF, który wielu pracownikom przysparza zrozumiałych dla nas problemów. W szkoleniach stawiamy na praktyków i dlatego tak dużą wagę przykładamy do doboru naszych trenerów.

Jesteśmy świadomi, że nie zawsze zdążycie na szkoleniu, zapytać o wszystko co Was nurtuje, czasem po powrocie do firmy widzicie, że macie z czymś problem w Waszym Systemie IATF, dlatego FranCraft zapewnia Wam możliwość konsultacji tematyki szkolenia  do 30 dni od momentu ukończenia kursu. Możesz na nas liczyć, jeśli chcesz o coś dopytać. Zadzwoń lub przyślij maila.

Szczególnie polecane szkolenia uzupełniające

Szczególnie polecane szkolenia uzupełniające

 

 

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu wymagań normy IATF 16949 zapisz się na szkolenie

 • Wymagania systemu IATF 16949, na którym zdobędziesz wiedzę z zakresu interpretacji wymagań, jakie stawia norma IATF 16949

Szczególnie polecamy szkolenie z zakresu kontroli produkcji, która jest bardzo ważna w systemie motoryzacyjnym , ponieważ związana jest ze spełnieniem bardzo wysokich wymagań w zakresie jakości i dlatego należy na nią położyć bardzo duży nacisk.

 

Zainteresowany szkoleniem pełnomocnik Systemu IATF 16949