FSC / PEFC - system odpowiedzialnej gospodarki leśnej

 

Potrzebujesz CERTYFIKAT FSC / PEFC - ta oferta jest dla Ciebie.
  • Gwarancja uzyskania certyfikatu FSC/PEFC
  • Od 2001 roku na rynku doradztwa w biznesie.
  • Profesjonalny pakiet: konsultacji, szkoleń i audyt.
  • Indywidualne podejście do Klienta.
  • Elastyczny sposób współpracy.
  • Pomoc na audycie certyfikacyjnym.
  • Współpraca po certyfikacji.
  • Zero problemów.
wdrożenie systemu FSC/PEFC odpowiedzialna gospodarka leśna

Zainteresowany FSC / PEFC? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Oferta FSC / PEFC

W zastraszającym tempie znikają z naszej planety wielkie obszary lasów.
Aby zapobiec tej zgubnej w skutkach działalności powstały organizacje:
FSC - Forest Stewardship Council A.C. i
PEFC - Programme for the Endorsement of Forest Certification.
Odpowiedzialna gospodarka leśna, a co się z tym wiąże, świadome wykorzystanie materiału drzewnego stanowi podstawę wdrażanych przez nas systemów zarządzania.
Pozyskany w legalny sposób materiał drzewny z obszarów planowanej produkcji leśnej jest priorytetem działalności naszych Klientów.
Wdrażając system FSC / PEFC stawiasz na ochronę lasów i grę fair play w prowadzeniu biznesu i kreujesz wizerunek nowoczesnej proekologicznej firmy.

Czas realizacji

  • Czas opracowania systemu zarządzania wg FSC / PEFC - 2-6 miesięcy.
  • Czas audytu niezależnej firmy certyfikacyjnej: 1-3 dni.

Produkty powiązane:

wdrożenie FSC/PEFC schemat

Profesjonalne wdrażanie PEFC i FSC

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu wdrażania norm systemu FSC oraz PEFC. Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki ogromnej wiedzy i kwalifikacjom możemy zagwarantować pełen profesjonalizm świadczonych usług. Oferujemy pomoc i doradztwo w uzyskaniu wybranego certyfikatu. Dzięki naszym konsultacjom, audytom i szkoleniom Twoja firma może szybciej otrzymać certyfikat FSC/PEFC.

Zapewniamy elastyczny sposób współpracy oraz indywidualne podejście do klienta. Zapraszamy również do współpracy po certyfikacji w zakresie m.in. przeprowadzania regularnych audytów lub szkoleń dla pracowników.

Nasze usługi kierujemy do firm, których działalność opiera się na surowcu drzewnym i papierniczym. Z naszych usług chętnie korzystają m.in. producenci papieru, tektury, wyrobów stolarskich i mebli, drukarnie, tartaki, zakłady usług leśnych oraz inne przedsiębiorstwa.

Czym jest system zarządzania FSC i PEFC?

FSC i PEFC to dwa niezależne systemy certyfikacji, służące m.in. do weryfikacji, czy dany produkt został wytworzony z drewna pochodzącego z legalnego źródła. System zarządzania – odpowiedzialna gospodarka leśna FSC/PEFC wdrożony w przedsiębiorstwie to szansa na rozwój biznesu poprzez wykorzystanie silnego trendu ekologicznego i kreowanie wizerunku nowoczesnej, prośrodowiskowej marki.

Certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council A.C.) i PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) stanowią dowód, że produkcja, przetwarzanie oraz handel drewnem bądź wyrobami pochodzenia leśnego (np. papierem) odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej. Niezależne jednostki certyfikacyjne poświadczają, że surowiec wykorzystywany przez dane przedsiębiorstwo pochodzi z legalnych źródeł, nie został pozyskany z terenów zagrożonych czy też z pogwałceniem praw społeczności lokalnych. Certyfikacja łańcucha dostaw w przemyśle papierniczo-drzewnym gwarantuje spełnienie wysokich norm jakości i bezpieczeństwa wytwarzania na każdym etapie produkcji.

Jak przebiega wdrażanie FSC / PEFC dla branży drzewnej?

Jako specjaliści w branży, zapewniamy sprawne i skuteczne wdrażanie FSC / PEFC dla branży drzewnej i papierniczej. Po podjęciu decyzji o wdrożeniu w przedsiębiorstwie systemu oraz chęci uzyskania certyfikatu FSC/PEFC, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na pytania oraz przedstawimy indywidualną, dopasowaną do potrzeb Twojej firmy ofertę. Po podpisaniu umowy rozpoczniemy wdrażanie PEFC lub FSC. Dostosujemy Twoje przedsiębiorstwo do bieżących wymagań FSC/PEFC oraz wskażemy najlepsze rozwiązania biznesowe. Opracujemy i zbudujemy system zarządzania FSC i PEFC, a następnie przygotujemy Twoją organizację do certyfikacji.

Aby uzyskać certyfikat, musisz wybrać firmę, która przeprowadzi audyt oceniający wprowadzone w organizacji zmiany, a następnie wyda certyfikat FSC/PEFC. Pomagamy w wyborze firmy certyfikacyjnej i w załatwieniu niezbędnych formalności. Ponadto nasi specjaliści biorą udział w audicie, pomagając w rozmowach z audytorami.

 

UWAGA ZMIANY W FSC Czytaj ZMIANY STANDARDU FSC