FSC / PEFC - system odpowiedzialnej gospodarki leśnej

 

Potrzebujesz CERTYFIKAT FSC / PEFC - ta oferta jest dla Ciebie.
  • Gwarancja uzyskania certyfikatu FSC/PEFC
  • Od 2001 roku na rynku doradztwa w biznesie.
  • Profesjonalny pakiet: konsultacji, szkoleń i audyt.
  • Indywidualne podejście do Klienta.
  • Elastyczny sposób współpracy.
  • Pomoc na audycie certyfikacyjnym.
  • Współpraca po certyfikacji.
  • Zero problemów.
wdrożenie systemu FSC/PEFC odpowiedzialna gospodarka leśna

Zainteresowany FSC / PEFC? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Oferta FSC / PEFC

W zastraszającym tempie znikają z naszej planety wielkie obszary lasów.
Aby zapobiec tej zgubnej w skutkach działalności powstały organizacje:
FSC - Forest Stewardship Council A.C. i
PEFC - Programme for the Endorsement of Forest Certification.
Odpowiedzialna gospodarka leśna, a co się z tym wiąże, świadome wykorzystanie materiału drzewnego stanowi podstawę wdrażanych przez nas systemów zarządzania.
Pozyskany w legalny sposób materiał drzewny z obszarów planowanej produkcji leśnej jest priorytetem działalności naszych Klientów.
Wdrażając system FSC / PEFC stawiasz na ochronę lasów i grę fair play w prowadzeniu biznesu i kreujesz wizerunek nowoczesnej proekologicznej firmy.

Czas realizacji

  • Czas opracowania systemu zarządzania wg FSC / PEFC - 2-6 miesięcy.
  • Czas audytu niezależnej firmy certyfikacyjnej: 1-3 dni.

Produkty powiązane:

wdrożenie FSC/PEFC schemat

Profesjonalne wdrażanie PEFC i FSC

Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu wdrażania norm systemu FSC oraz PEFC. Jesteśmy zespołem ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki ogromnej wiedzy i kwalifikacjom możemy zagwarantować pełen profesjonalizm świadczonych usług. Oferujemy pomoc i doradztwo w uzyskaniu wybranego certyfikatu. Dzięki naszym konsultacjom, audytom i szkoleniom Twoja firma może szybciej otrzymać certyfikat FSC/PEFC.

Zapewniamy elastyczny sposób współpracy oraz indywidualne podejście do klienta. Zapraszamy również do współpracy po certyfikacji w zakresie m.in. przeprowadzania regularnych audytów lub szkoleń dla pracowników.

Nasze usługi kierujemy do firm, których działalność opiera się na surowcu drzewnym i papierniczym. Z naszych usług chętnie korzystają m.in. producenci papieru, tektury, wyrobów stolarskich i mebli, drukarnie, tartaki, zakłady usług leśnych oraz inne przedsiębiorstwa.

Czym jest system zarządzania FSC i PEFC?

FSC i PEFC to dwa niezależne systemy certyfikacji, służące m.in. do weryfikacji, czy dany produkt został wytworzony z drewna pochodzącego z legalnego źródła. System zarządzania – odpowiedzialna gospodarka leśna FSC/PEFC wdrożony w przedsiębiorstwie to szansa na rozwój biznesu poprzez wykorzystanie silnego trendu ekologicznego i kreowanie wizerunku nowoczesnej, prośrodowiskowej marki.

Certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council A.C.) i PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) stanowią dowód, że produkcja, przetwarzanie oraz handel drewnem bądź wyrobami pochodzenia leśnego (np. papierem) odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej. Niezależne jednostki certyfikacyjne poświadczają, że surowiec wykorzystywany przez dane przedsiębiorstwo pochodzi z legalnych źródeł, nie został pozyskany z terenów zagrożonych czy też z pogwałceniem praw społeczności lokalnych. Certyfikacja łańcucha dostaw w przemyśle papierniczo-drzewnym gwarantuje spełnienie wysokich norm jakości i bezpieczeństwa wytwarzania na każdym etapie produkcji.

Jak przebiega wdrażanie FSC / PEFC dla branży drzewnej?

Jako specjaliści w branży, zapewniamy sprawne i skuteczne wdrażanie FSC / PEFC dla branży drzewnej i papierniczej. Po podjęciu decyzji o wdrożeniu w przedsiębiorstwie systemu oraz chęci uzyskania certyfikatu FSC/PEFC, skontaktuj się z nami. Odpowiemy na pytania oraz przedstawimy indywidualną, dopasowaną do potrzeb Twojej firmy ofertę. Po podpisaniu umowy rozpoczniemy wdrażanie PEFC lub FSC. Dostosujemy Twoje przedsiębiorstwo do bieżących wymagań FSC/PEFC oraz wskażemy najlepsze rozwiązania biznesowe. Opracujemy i zbudujemy system zarządzania FSC i PEFC, a następnie przygotujemy Twoją organizację do certyfikacji.

Aby uzyskać certyfikat, musisz wybrać firmę, która przeprowadzi audyt oceniający wprowadzone w organizacji zmiany, a następnie wyda certyfikat FSC/PEFC. Pomagamy w wyborze firmy certyfikacyjnej i w załatwieniu niezbędnych formalności. Ponadto nasi specjaliści biorą udział w audicie, pomagając w rozmowach z audytorami.

 

UWAGA ZMIANY W FSC Czytaj ZMIANY STANDARDU FSC

 

FAQ

Czym różni się PEFC od FSC?
Są to dwie organizacje pozarządowe, które promują zrównoważoną gospodarkę leśną - PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) FSC to Forest Stewardship Council,
Jak uzyskać certyfikat PEFC?
Na początku należy wdrożyć standardy PEFC a następnie zgłosić się do jednostki certyfikacyjej, aby przeprowadziła audyt na zgodność zgodnie ze standardami PEFC. Po pozytywnym wyniku audytu firma otrzymuje certyfikat PEFC
Jak sprawdzić czy firma ma certyfikat FSC?
Aby sprawdzić, czy firma posiada certyfikat FSC należy wejśc na stronę app.powerbi.com i wyszukać interesujący nas certyfikat